Принцип роботи стабілізатора ™Мережик
В процесі роботи контролер стабілізатора відстежує середнє значення вхідної і вихідної напруги, вхідний і вихідний струм, вихідну потужність, частоту мережі і температуру електронних ключів і регулюючого автотрансформатора.
Відповідно до результатів вимірювань, контролер перемикає електронні ключі, підтримуючи стабільну вихідну напругу. У разі аварійного підвищення або зниження вхідної напруги або частоти мережі (що може бути в разі роботи стабілізатора від бензо/дизель генератора) контролер відключає всі електронні ключі, тим самим, знеструмлюючи навантаження, не більше ніж за 20 мс. При нормалізації вхідної напруги і частоти мережі підключення навантаження відбувається автоматично.
Контролер відстежує температуру електронних ключів і регулюючого автотрансформатора. При підвищенні температури цих елементів вище 55 °C автоматично включається вентилятор на знижену потужність і мінімальний шум. При підвищенні температури вище 65 °C вентилятори включаються на повну потужність. Якщо температура продовжує підвищуватися, незважаючи на працюючий вентилятор, і досягне 80 °C, то контролер відключає навантаження, залишаючи включені вентилятори для охолодження. Після нормалізації температурного режиму стабілізатора підключення навантаження відбувається автоматично.
Також в стабілізаторі передбачено струмовий захист, щоб захистити апарат від короткого замикання в навантаженні і від перевищення потужності, споживаної навантаженням, понад граничних параметрів стабілізатора. Вона виконана на автоматичному вимикачі з навантажувальної характеристикою типу «В».
Точність стабілізації напруги
При виборі стабілізатора напруги слід звертати увагу на точність його стабілізації.
- Високоточні вимірювальні прилади: точність стабілізації може бути в межах ±0.5% і менше.
- Промислове та медичне обладнання: зазвичай достатньо точності стабілізації ±1% або ±1.5%.
- Офісне обладнання та побутова техніка: зазвичай достатньо точності стабілізації в межах ±2.5% - ±5%.
Висока точність стабілізації допомагає забезпечити надійну та безперебійну роботу обладнання, запобігає збоям і продовжує термін служби компонентів.